2013 m. liepos 8 d., pirmadienis

Buto remontas

Įrengiant butą ar vėliau jį remontuojant, būtina gerai apgalvoti, kokia grindų danga bus klojama kiekvienoje buto patalpoje. Pavyzdžiui, miegamajame kambaryje dažniausiai būnama mažiau, todėl ir grindys jame ne taip stipriai dėvisi kaip koridoriuje ar virtuvėje. Taigi kiekviena buto patalpa turi savo paskirtį, į kurią reikia atsižvelgti renkantis grindų dangą.

Atliekant kapitalinį buto remontą, keičiama arba atnaujinama lubų, sienų ir grindų apdaila. Per tam tikrą laiką lubos dažniausiai papilkėja, jose atsiranda smulkių įtrūkimų, tad tenka užtaisyti įtrūkius ir vėl naujai dažyti. Jei sienos išdažytos šviesiomis spalvomis, per laiką ant jų atsiranda nedidelių dėmių, įbrėžimų, taip pat ir įtrūkimų dėl pastato sėdimo. Norint sienas vėl išdažyti panašia ar kita spalva, tenka nemažai padirbėti, kol užglaistomi visi įtrūkimai. Grindų dangą paprastai tenka keisti todėl, kad senoji per laiką nusitrina ar labiau nusidėvi kai kuriose vietose, pasidaro nelygi  ar ilgainiui tiesiog pabosta.
Grindų dangos keitimas tikrai nelengvas buto remontas darbų etapas. Juk neveltui sakoma, kad naują namą pastatyti lengviau nei suremontuoti. Taip pat ir butą įrengti naujai lengviau nei suremontuoti. Taigi klojant naują grindų dangą, reikia pašalinti seną dangą ir išlyginti pagrindą naujai dangai. O lyginti pagrindą dažniausiai tenka visada. Statybinių prekių centrai šiai buto remonto problemai spręsti siūlo specialių medžiagų mišinį, kurį reikia išmaišyti vandenyje ir vėliau paskleisti ant grindų pagrindo. Toks grindų lyginimo variantas tinka, kai norima tik išlyginti grindis ir pakelti jas vos apie vieną centimetrą. Nesudėtinga taip išlyginti grindis patiems, bet specialių medžiagų mišinys grindims lyginti nėra pigus.
Jei perdanga betoninė ar gelžbetoninė, bet grindims nėra pakankamai lygi, papildomas betono sluoksnis gali ją išlyginti. Bet svarbu atsiminti, kad betonuojant grindis, jų aukštis padidės daugiau nei vienu centimetru. Todėl prieš imantis tokių kardinalių buto remonto veiksmų, reikia gerai paskaičiuoti, ar kiekvienas atliktas darbas neturės neigiamos įtakos tolimesniems darbams.
Nors dauguma gyventojų atlikdami buto remontą renkasi laminuotą grindų dangą kambariams, vis daugiau atsiranda norinčių įsirengti medines grindis. Prieš klojant medinių lentų grindis, grindų pagrindą reikia išlyginti. Šis tikslas nesunkiai įgyvendinamas. Medinės grindys klojamos ant medinių atramų, lagių, kurios ir išlygina nelygų grindų pagrindą. Klojant medinių lentų grindis, grindų aukštis gali padidėti net iki dešimties centimetrų. Jei dedant lages, jos bus sudėtos per dideliu atstumu viena nuo kitos, po kažkurio laiko medinės grindys ims traškėti. Todėl atstumą tarp lagių reikia parinkti pasitarus su specialistais. Sudėjus lages, medinės grindlentės turi būti sujungtos taip, kad sujungimo vietose neliktų plyšių. Vidaus apdaila
Nusprendus, kad buto remontas nebus baigtas, kol virtuvėje nebus įrengta nauja ir kokybiška grindų danga, tenka vėl imtis grindų pagrindo lyginimo darbų. Geriausias sprendimas šiuo atveju būtų išbetonuoti pagrindą. Taip suformuojamas lygus ir tvirtas pagrindo sluoksnis būsimai grindų dangai. Tam, kad naujas betono sluoksnis gerai sukibtų su pagrindu, prieš betonuojant, pagrindą reikia kruopščiai nuvalyti, nepalikti senų dažų ir klijų likučių bei senos grindų dangos.


1 komentaras:

  1. Šauniai darboujatės! O sakykit koks yra tinkamas profilis? Ar būtinai turi būti aliuminis?

    AtsakytiPanaikinti