2013 m. liepos 30 d., antradienis

Gręžtiniai pamatai

Statant nuosavus namus pastaruoju metu dažniausiai įrengiami gręžtiniai pamatai. Žinoma, tai nėra taisyklė, o tik vis dažniau pasitaikantis reiškinys. Todėl statybų sektoriuje kasdien vis didėja šios pamatų rūšies paklausa.
Įrengiant gręžtinius pamatus, pamatų projekto numatytose sklypo vietose išgręžiamos duobės, į jas įstatomas armatūros karkasas ir viskas užbetonuojama. Vėliau taip įrengti poliai apjungiami rostverku – pamatų antžemine dalimi. Dažniausiai rostverkui įrengti klojami klojiniai ir betonuojama. Kitas būdas įrengti rostverką – mūryti jį iš blokelių. Šiuo atveju klojiniai nereikalingi, taigi sutaupoma lėšų kietiems namo statybos procesams.
Tinkamos klasės betono parinkimas nemažiau svarbus gręžtiniai pamatai kokybei. Maišant betoną naudojamas švarus vanduo. Cheminė tokio vandens sudėtis turi būti tokia, kad nebūtų viršyti leistini ištirpusių druskų, sulfatų ir kitų medžiagų kiekiai. Lietuvoje vandentiekio vanduo tinka ruošti betono mišinius. Taip pat betonui naudojamas ir išvalytas ežerų ar upių vanduo.
Tam, kad gręžtinių pamatų armatūra būtų apsaugota nuo korozijos, į statybvietę gabenamas betono mišinys greitai nesisluoksniuotų, kad galima būtų reguliuoti jo kietėjimo laiką, į betono mišinį įmaišomi specialūs cheminiai priedai. Taigi kasdien vis tobulėjančios betono gamybos technologijos leidžia tiksliau ir efektyviau planuoti namų statybos darbų trukmę.
Statybinis betonas paruošiamas gamykloje ir betonvežėmis gabenamas į statybos aikštelę. Paruošus betoną po kažkurio laiko prasideda jo rišimasis ir mažėja slankumas. Todėl transportuoti betoną į reikiamą vietą reikia griežtai nustatytu laiku. Pilant betono mišinį į gręžtinių pamatų gręžduobę, neturi būti prasidėjęs jo rišimasis. Saulė, vėjas, krituliai, šaltis bei kiti aplinkos veiksniai gali labai pakenkti betono mišinio kokybei, todėl būtina pasirūpinti apsauga nuo šių galimų poveikių.
Įrengiant pamatus svarbu nepamiršti tinkamai ir kokybiškai apšiltinti juos. Jei šis namo statybos etapas bus praleistas, vėliau vis tiek teks grįžti prie jo. Šaltuoju metų laiku jau gyvenant neseniai pastatytame name labiausiai pajaučiama, jei pamatai nėra neapšiltinti. Tokiu atveju šildomas namas greičiau atvėsta, namą reikia dažniau ir daugiau šildyti, o didelės šildymo sąskaitos vargu, ar gali džiuginti.
Kiekvieno namo statyba etapo darbų kokybiškumas turi būti stebimas ir tikrinamas. Statybinių darbų atlikimo kokybės kontrolė atliekama darbų vykdymo metu, o duomenys registruojami. Šį darbą atlieka darbų kokybės vadovas. Jei kokybės vadovas nestebi statybų proceso, darbų metu gali atsirasti statybininkų paliktas brokas dėl neapsižiūrėjimo arba tinkamai neįvertinus tam tikrų aplinkybių. Dėl tokių neįvertintų aplinkybių laikui bėgant ima sėsti pamatai, trūkinėti sienos, kauptis drėgmė. Visus šiuos veiksnius daug sudėtingiau išnaikinti, nei iš anksto pasirūpinti, kad jų neatsirastų.


1 komentaras:

  1. Domina tokio dviejų aukštų projekto valdymas- kiek kainuoja, kiek žmonių reikia ir kiek užtrunka? Pusbrolis pamenu statėsi ~pusantrų metų, tai sakyčiau gan ilgai.. Nes tuo metu reikia kažkur gyventi, nuomotis kitą namą, ar bandyt sutilpt su 4 vaikais į kokį butą. Dėkoju už informaciją.

    AtsakytiPanaikinti