2013 m. balandžio 9 d., antradienis

Gręžtiniai pamatai Klaipėdoje

Pamatai – tai bet kokio statinio požeminė dalis. Pamatų pagrindinė savybė yra ta, kad jie perima visas statinio apkrovas ir perduoda jas statinio pagrindui. Todėl pamatai turi būti įrengti kokybiškai, kad galėtų išlaikyti visą statinį. Priešingu atveju, jei pastatas bus pastatytas nepakankamai tvirtame grunte, jis gali pradėti sėsti, o namo sienos ims trūkinėti.
Norėdami sužinoti, kokiame gylyje ir kokius pamatus turėtume įrengti, būtinai turime atlikti išsamius grunto tyrimus. Tam reikia kreiptis į specialistus. Jie, ištyrę grunto tvirtumą ir apskaičiavę būsimo namo svorį, parinks optimalų pamatų ir jų įgilinimo variantą.
Atlikus grunto tyrimus taip pat paaiškėja, kokiame gylyje yra gruntiniai vandenys. Jei statybvietėje gruntiniai vandenys yra aukštai, o užsakovas nori namo su rūsiu, būtina labai gera sienų ir grindų izoliacija. Drenažas taip pat labai svarbus, nes nukreipia gruntinius vandenis į šoną nuo statomo namo pamatų. Tokiu būdu išvengiama nuolatinės drėgmės kaupimosi būsimo namo rūsyje.
Grunto tyrimai ir geras namo projektas yra pagrindiniai ir svarbiausi aspektai planuojant bet kokias statybas. Geras pastato projektas iš anksto numato galimus aplinkos poveikius, galimas statybas (priestatus) ateityje. Todėl kada nors sugalvojus pastatyti priestatą, nekyla didelių keblumų ir neatsiranda daug papildomų išlaidų. Atsižvelgus į paminėtus niuansus, patartina netaupyti  lėšų namo projektui ir, žinoma, patikėti šį darbą specialistams.
Kasdien vis greitėjant gyvenimo tempui, greitėja ir statybų tempai. Todėl dauguma žmonių, ėmęsi individualaus namo statybų, nori, kad statybos būtų greitos, kokybiškos ir sąlyginai nebrangios. Stebint sparčius statybų tempus, pastebimas ir dažnesnis gręžtinių pamatų pasirinkimas individualių namų statyboms. Taip yra todėl, kad gręžtiniai pamatai įrengiami pakankamai greitai ir patikimai. Pagrindinis gręžtinių pamatų įrengimo principas yra tas, kad grunte išgręžus skylę, į ją įstatomas armatūros karkasas, kuris vėliau užbetonuojamas.
Reikėtų pabrėžti, kad gręžtiniai pamatai yra puikus pasirinkimas, jei statomas individualus namas be rūsio. Norint, kad po namu būtų rūsys, rekomenduojama kloti juostinius pamatus. Šiuo atveju, pamatų rengimo sąmata jau žymiai išaugtų, nes į ją tektų įtraukti nemažai papildomų darbų, tokių kaip hidroizoliacijos ir ventiliacijos įrengimas. Tam, kad juostiniai pamatai būtų tvirti, dedama pamatų plokštė, ant kurios yra montuojami blokeliai. Taip įrengiami surenkami juostiniai pamatai.
Esant nelabai tvirtam gruntui ir statant didelio svorio pastatą puikiai pasitarnauja tvirti poliniai pamatai. Poliai į žemę kalami gana giliai, beveik iki 13 metrų gylio. Tokie poliai ne tik suteikia tvirtą atramą pastatui, bet ir sutankina gruntą. Dėl reikalingos specialios įrangos bei specialaus pasirengimo dirbti su ja, tokių polinių pamatų įrengimas yra pakankamai brangus.
Įrengiant bet kokios rūšies pamatus, žinoma, atliekama labai daug žemės darbų. Dažnai tokie darbai būna labai sudėtingi dėl netvirto grunto ar kitų geologinių sąlygų. Taip pat susiduriama su nemažai problemų, jei gruntiniai vandenys yra pakankamai aukštai ir trukdo įrengti tvirtus pamatus. Esant silpnam gruntui, visų pirma, reikia jį stiprinti ir tik vėliau kloti gręžtinius pamatus. Šiai problemai spręsti vėl gi atliekami tam tikri žemės darbai, naudojama speciali technika.
Atliekant žemės darbus gręžtinių pamatų rengimo vietoje, darbininkams reikia laikytis ypatingų darbo saugos reikalavimų. Rengiant dirbtinį pagrindą ar žeminant vandens lygį statybvietėje, žemės paviršius gali įgriūti, taip pat gali atsirasti ir plyšių žemėje. Grunto nuogriuvos, nuošliaužos – dažnos atliekant požeminius darbus. Atsiradusiose žemės paviršiaus įdubose kaupiasi ir laikosi vanduo, todėl būtina padaryti nuotėkį. Žinoma, visų problemų, galinčių atsirasti pamatų rengimo metu, neįmanoma numatyti, tačiau reikia būti pasiruošus į bet kokią situaciją reaguoti greitai ir profesionaliai, kad kilę nesklandumai nesutrukdytų tolimesniems suplanuotiems darbams

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą